Granit Xhaka realizon një supergol, i pari me fanellën e Leverkusenit

Granit Xhaka realizon një supergol, i pari me fanellën e Leverkusenit

20:45, 23/02/2024

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen.

Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol mjaft të bukur në ndeshjen ndaj Mainz. Xhaka provoi nga distanca me topin që mori një trajektore të pakapshme për portierin kundërshtar.

 

 

Për t’u theksuar se ky ishte edhe goli i parë për Xhakën me fanellën e “Aspirinave”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco