Sparta Prague bën mrekullinë, çekët eliminojnë Galatasarayn

Sparta Prague bën mrekullinë, çekët eliminojnë Galatasarayn

23:01, 22/02/2024

Sparta Pragua ka mposhtur Galatasaray me rezultatin 4-1, sfida e kthimit për një biletë në 1/8 e Europa League.

Në fillim ishin vendasit që kaluan në avantazh me Preciado në minutën e 8’, por më pas turqit barazuan me Bardakci në minutën e 16’.

Në pjesën e dytë, Sparta Prague ishte më e vendosur. Në minutën e 74’ kaluan në avantazh me Tuci, ndërsa në të 80’ shënuan edhe golin e tretë me Haraslin. Të katërtin e shënoi Kutcha në minutën e 96′.

Kështu, Sparta Prague eliminon Galatasaray me rezultat të përgjithshëm 6-4.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco