Zbulohet burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij!

Zbulohet burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij!

22:33, 22/02/2024

Futbollisti i njohur brazilian Dani Alves është dënuar sot nga Gjykata e Larte e Katalonjes me katër vite e gjysmë burg për përdhunimin e një vajze në një klub nate në Spanjë dhe tashmë janë shfaqur foto nga burgu ku do të vuajë dënimin.

Alves (40) u shpall fajtor këtë mëngjes për abuzim seksual me një grua në tualetin e një prej klubeve më të njohura të natës në Barcelonë më 31 dhjetor 2022.

Futbollisti brazilian u arrestua menjëherë dhe tashmë ka vuajtur një pjesë të dënimit pasi ndodhet në burg që nga janari i 2023. Ai ishte në paraburgim në Brians 2, nga ku u soll vetëm për gjykim dhe në disa raste kërkesa e tij për t’u mbrojtur nga liria u refuzua nga frika e arratisjes në Brazilin e tij të lindjes, pasi dy shtetet nuk kanë marrëveshje ekstradimi dhe ai me gjasë nuk do të kthehej përsëri në Spanjë.

Image

Kështu, Dani Alves do t’i kalojë vitet e ardhshme të jetës së tij në burgun “Brians 2”, i cili ndodhet jo shumë larg Barcelonës dhe ku po vuan dënimin me burg një burrë me emrin Coutinho, i cili është truproja i futbollistit legjendar Ronaldinho.

Image

Fotot që kanë dalë në internet tregojnë edhe se si duket një nga dhomat e burgut. Ju gjithashtu mund të shihni një kompleks të madh me një çati të gjelbër që përfshin një numër dyshifror ndërtesash identike.

Image

Në këtë burg ka kaluar kohë edhe ish-presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, i cili u arrestua për pastrim parash, por u lirua shpejt për mungesë provash.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco