United i mbyll derën, Christian Eriksen do të rikthehet tek Ajax në verë

United i mbyll derën, Christian Eriksen do të rikthehet tek Ajax në verë

18:47, 22/02/2024

Në janar ai qëndroi në skuadrën e Manchester United, por me çdo ndeshje që kalon bota e “djajve të kuq” po bindet gjithnjë e më shumë se ka një të ardhme edhe pa Christian Eriksen.

Mesfushori 32-vjeçar i kombëtares daneze, i cili më parë ka luajtur edhe për Inter, ka mbetur gjithmonë jashtë fushës, duke u aktivizuar shumë pak nga trajneri Erik ten Hag. Ai nuk ka qenë në fushë që nga mesi i janarit, në barazimin 2-2 në “Old Trafford” kundër Tottenham, përpara se të zëvendësohej në minutën e 58-të.

Që atëherë, ka qenë gjithmonë vetëm në stol, siç ka ndodhur në të katër ndeshjet e Premier League të luajtura nga skuadra e tij në shkurt. Kontrata e Eriksen me “djajtë e kuq” skadon më 30 qershor 2025, por duket se ka shumë mundësi që aventura e tij në Mançester të përfundojë më herët se afati i caktuar.

Ka një rrugë që, në funksion të verës së ardhshme, mund të fitojë përmbajtje dhe të konkretizohet: Ajo e kthimit në Amsterdam për të luajtur për Ajax, skuadrën me të cilën ai bëri debutimin profesional.

Danezi i ka mbrojtur këto ngjyra që nga viti 2007, data e tij ardhja në Holandë, me të rinjtë e Ajax, deri në vitin 2013, viti i transferimit të tij në Tottenham, me debutimin e tij profesional në 2009. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco