Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Investigimi i 'RAI 3', pse është friksuar Edi Rama?

Alarm te Fiorentina/ Sulmuesi preket nga malaria, izolohet në spital

Alarm te Fiorentina/ Sulmuesi preket nga malaria, izolohet në spital

11:11, 22/02/2024

Sulmuesi i Fiorentinës, Christian Kouame, është shtruar në spital pasi është prekur nga malaria.

Futbollisti mori pjesë në Kupën e Afrikës me Bregun e Fildishtë, ku edhe triumfuan, ndaj klubi i dha një javë leje ekstra për të festuar suksesin.

Megjithatë pas rikthimit u konstatua se Kouame ishte prekur nga malaria dhe klubi italian mori menjëherë masat duke e izoluar dhe nisur terapinë.

Gjasat janë që Kouame të rikthehet në stërvitje vetëm pas 2-3 javësh dhe rikthimi në fushë pritet vetëm në fundin e muajit mars, teksa kjo mungesë shqetëson jo pak trajnerin Italiano.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco