Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Hetimi i TIMS, frika e socialistëve

Osimhen i kundërpërgjigjet Lewandowskit, Porto befason Arsenalin në ‘frymën e fundit’

Osimhen i kundërpërgjigjet Lewandowskit, Porto befason Arsenalin në ‘frymën e fundit’

23:09, 21/02/2024

 

Kanë përfunduar sfidat e radhës të vlefshme për 1/16 të Champions League.

Napoli dhe Barcelona janë ndarë në barazimin 1-1 në “Maradona Stadio”. Të parët që kaluan në avantazh ishin spanjollët, ku në minutën e 60’ ishte Lewandowski që shënoi. Goli i barazimit erdhi nga Victor Osimhen në minutën e 75’ duke bërë që stadiumi të shpërthejë në festë.

Ndeshja ishte pothuajse e barabartë dhe tepër e luftuar nga të dyja skuadrat.

Nga ana tjetër, Porto ka mposhtur Arsenalin 1-0, me portugezët të cilët kanë gjetur golin në minutën e 94′ falë Galeno.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco