Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Hetimi i TIMS, frika e socialistëve

Dinamo nuk ndalet as në Korçë, mposht Skënderbeun dhe parakalon Tiranën

Dinamo nuk ndalet as në Korçë, mposht Skënderbeun dhe parakalon Tiranën

19:15, 21/02/2024

 

Dinamo fiton në Korçë dhe kap zonën “Final Four”. Skuadra e Dritan Mehmetit triumfoi 0-1 përballë Skënderbeut vendas.

Lorenco Vila ekzekutoi saktë një penallti në minutën e 52′, duke i dhuruar tri pikë tepër të rëndësishme 18 herë kampionëve të Shqipërisë.

Ky ishte rezultati i pestë radhazi pozitiv në Superiore për Dinamon, që ka parakaluar Tiranën duke u ngjitur e katërta.

35 pikë numërojnë blutë e kryeqytetit, një më shumë se Tirana. Skënderbeu mbetet në vendin e gjashtë me 31 pikë.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco