Partizani në ankth për Skukën, sulmuesi rrezikon 4 muaj jashtë fushave

Partizani në ankth për Skukën, sulmuesi rrezikon 4 muaj jashtë fushave

17:26, 21/02/2024

Partizani fitoi dje, por nuk festoi sa duhet pasi doli nga “Kukës Arena” me një “dëm" goxha të madh.

Xhuliano Skuka u desh të linte fushën e lojës pas vetëm 20 minutash në fushë.

Skuka u desh të linte fushën duke u transportuar me barrelë. Padyshim dëmtimi i tij në këtë fazë të sezonit i “pezmaton” të kuqtë.

Mbrëmjen e djeshme sulmuesit i është dashur thjesht të pushojë dhe sot do t’i nënshtrohet ekzaminimeve për të mësuar shkallën e dëmtimit. Fakti është se Skuka ka ende dhimbje të forta, duke krijuar dyshime për këputje të fijeve muskulore, çka do të ishte një goditje e madhe. Dëmtime të tilla kërkojnë rreth 4 muaj kohë për tu rikuperuar.

Në rastin më të mirë Skuka do të kishte tërheqje të gradës së dytë apo të tretë, që kërkon rreth dy muaj kohë rikuperimi. 

Humbja e Skukës është një goditje e rëndë për Partizanin, pasi në javët e fundit dibrani ishte kthyer në formë dhe po tregohej vendimtar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco