VIDEO/ U nda nga jeta 63 vjeç, shihni golin e Adreas Brehme që i dha Botërorin Gjermanisë në vitin 1990

VIDEO/ U nda nga jeta 63 vjeç, shihni golin e Adreas Brehme që i dha Botërorin Gjermanisë në vitin 1990

09:59, 20/02/2024

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.

Ka vdekur njeriu që e ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.

Në finalen e Kupës së Botës kundër Argjentinës, Brehme e shndërroi në gol penalltinë me të djathtën, duke i dhuruar Gjermanisë Kupën e Botës.

Kampioni i botës ka ndërruar jetë nga arresti kardiak. Andy Brehme (63 vjeç) vdiq në Mynih.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco