VIDEO/ Futbollisti goditet nga rrufeja gjatë ndeshjes, vdes në spital

VIDEO/ Futbollisti goditet nga rrufeja gjatë ndeshjes, vdes në spital

12:39, 12/02/2024

 

Një futbollist në Indonezi ka humbur jetën në mënyrën më tragjike të mundshme, pasi u godit nga rrufeja gjatë një ndeshje të luajtur të shtunën pasdite.

Momenti kur futbollisti u godit nga rrufeja është kapur në kamera. Incidenti i rëndë ndodhi në stadiumin Siliwangi të Javas Perëndimore, teksa 35-vjeçari Septain Raharja po luante në një ndeshje miqësore mes 2 FLO FC Bandung dhe FBI Subang.

Sipas raportimeve, futbollisti ishte ende i vetëdijshëm pasi u godit nga rrufeja dhe u dërgua me urgjencë në një spital lokal, por ndërroi jetë pak orë pas ngjarjes.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco