Përçahet Reali, 6 lojtar dhe Ronaldo nuk duan Gareth Bale në finale

Përçahet Reali, 6 lojtar dhe Ronaldo nuk duan Gareth Bale në finale

20:48, 19/05/2017

'Diario’ njofton se gjashtë lojtarë të Real Madridit, përfshirë edhe Cristiano Ronaldo, janë të mendimit se Gareth Bale nuk ka nevojë të luaj në finale, dhe kjo mundësi i duhet dhënë Iscos, që ka shkëlqyer në ndeshjet që ka munguar uellsiani.

Sipas kësaj radio lojtarë i Ronaldo, Ramos, Casemiro, Coentrao, Pepe e Marcelo, dëshirojnë Iscon titullar në finalen e 3 qershorit.

Uellsiani po përkrahet nga vetëm dy lojtarë, bashkëlojtari i tij te Tottenham, Luka Modriç dhe gjermani Toni Kroos.

Për Bale thuhet se ky është sezoni i fundit në La Liga, pasi po kërkohet me ngulm në Premierligë nga Chelsea dhe Manchester United.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment