20 ekipet e futbollit që nuk kanë luajtur kurrë në Ligën e 2-të

20 ekipet e futbollit që nuk kanë luajtur kurrë në Ligën e 2-të

10:56, 19/05/2017

Gjatë gjithë historisë së futbollit ka shumë ekipe që nuk kanë luajtur kurrë në ligën inferiore.

Është e përditshmja spanjolle “AS” e cila ka publikuar listën me 20 skuadrat europiane që nuk e kanë provuar kurrë të luajnë në një kategori tjetër përveç asaj elitare, transmeton SYRI.net.

E nisim nga Spanja, Real Madrid, Barcelona dhe Athletic Bilbao janë tre skuadrat e vetme që nuk kanë luajtur në kategorinë inferiore.

Itali, vetëm Interi nuk ka luajtur në Serie B, pasi në vitin 2006 Juventusi e provoi të luajë në ligën inferiore si pasojë e skandalit “Calciopoli”. Ndërsa Roma në vitin 1951 ka zhvilluar një sezon katastrofë duke rënë nga kategoria.

Gjermani, të gjithë e prisnin Bajernin por befasia është vetëm skuadra e Hamburgut që nuk e ka provuar kurrë të bjerë nga kategoria.

Më poshtë keni listën e skuadrave që nuk e kanë provuar kurrë të luajnë në kategorinë inferiore.

/ SYRI.net /

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Vlora19/05/2017 18:38

Nese nuk bie nje kategori me poshte ne dy javet e mbetura te Kampionatit Shqiptar, edhe Shqiperia do te vijoje te kete nje ekip te tille: Tiranen. Krahas deshires qe Flamurtari te shpetoje, deshiroj qe Shqiperia te ruaje ne elite edhe Tiranen si krenarine e futbollit tone! Para Flamurtari! Para Tirona!

Vlora19/05/2017 18:38

Nese nuk bie nje kategori me poshte ne dy javet e mbetura te Kampionatit Shqiptar, edhe Shqiperia do te vijoje te kete nje ekip te tille: Tiranen. Krahas deshires qe Flamurtari te shpetoje, deshiroj qe Shqiperia te ruaje ne elite edhe Tiranen si krenarine e futbollit tone! Para Flamurtari! Para Tirona!

Shto koment