Renditja e re nga UEFA/ City në krye, Inter klubi më i mirë italian

Renditja e re nga UEFA/ City në krye, Inter klubi më i mirë italian

11:40, 01/12/2023

 

UEFA ka përditësuar renditjen e re të klubeve pas tre ditëve të kupave europiane.

Manchester City komandon në krye, ndërsa Interi dhe Roma janë dy skuadrat italiane në top dhjetëshe.

Juventusi, pavarësisht se nuk luan në kupat e Europës këtë sezon, është në vendin e 15-të dhe Napoli është në vendin e 20-të.

Podiumi kryesues për bëhet nga Manchester City, Bayern Munich dhe Real Madrid, ndërsa PSG dhe Liverpool plotësojnë top pesëshen./h.ll/abcnews.al

Renditja e 50 klubeve më të mira sipas UEFA.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco