Rezultatet e dobëta në ligën franceze, Lioni shkarkon trajnerin Groso

Rezultatet e dobëta në ligën franceze, Lioni shkarkon trajnerin Groso

11:31, 30/11/2023

Fabio Groso është shkarkuar nga pankina e Lionit pas më shumë se dy muajsh.

Rezultatet e dobëta dhe disfata e fundit kundër skuadrës së Edon Zhegrovës, Lilë, rezultuan fatale për italianin.

Në tetë takime që ishte në krye të Lionit, Groso mundi të regjistronte vetëm një fitore si dhe tre barazime e katër disfata duke e lënë skuadrën në vendin e fundit të Ligue 1.

Një tjetër aspekt që penalizoi teknikun 46-vjeçar ishte edhe pamundësia për të menaxhuar grupin e veteranëve të përbërë nga kapiteni Lakazete, Lovren, Taljafiko e Toliso.

Në pritje të trajnerit të ri, skuadra do të drejtohet Pierre Sage, që është drejtori i qendrës stërvitore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco