NBA/ Boston e Milwaukee komandojnë në Lindje, Golden State humbet në sekondën e fundit

NBA/ Boston e Milwaukee komandojnë në Lindje, Golden State humbet në sekondën e fundit

11:20, 29/11/2023

Boston nuk e lëshon kreun në Konferencën e Lindjes, duke fituar 124-97 ndaj Chicago, në një ndeshje dominuar nga Celtics.

Për vendasit, të gjithë titullarët realizuan mbi 10 pikë, ku u dallua Brown me 30 pikë.

Milwaukee mposhti 131-124 Miami, një përballje mes dy ekipesh rivale.

Antetokounmpo me 33 pikë e Lillard me 32 bënë diferencën në fushë për Bucks, duke i bërë të pavlefshme 31 pikët e Adebayo për ekipin nga Florida.

Humbje në sekondat e fundit për Golden State, që u mund 124-123 nga Sacramento.

Curry e Wiggins realizuan nga 29 pikë secili për Warriors, por që s’mjaftuan, ndërsa për vendasit u dallua Fox me 29 pikë.

Rezultatet

Boston – Chicago 124-97

Brooklyn – Toronto 115-103

Cleveland – Atlanta 128-105

Miami – Milwaukee 124-131

New York – Charlotte 115-91

Minnesota – Oklahoma 106-103

Dallas – Houston 121-115

Sacramento – Golden State 124-123

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco