Dortmund mposht Milanin në ‘San Siro’, PSG barazon në fund

Dortmund mposht Milanin në ‘San Siro’, PSG barazon në fund

23:02, 28/11/2023

Dortmund ka mposhtur Milanin në San Siro me shifrat 1-3 dhe kështu siguron kualifikimin nga grupet. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-1, ku Milan humbi edhe një 11 metërsh me Giroud.

Në pjesën e dytë, Dortmund tregon profesionalizëm dhe shënon dy herë të tjera duke fundosur Milanin. Kuqezinjtë shpresojnë në ndeshjet e fundit në grup se si do të shkojnë gjërat për ta.

PSG ka arritur të barazojë sfidën në fundin e lojës pasi fitoi një 11 metërsh në minutën e 94’, ku Mbappe shënoi golin e 1-1.

Ashtu si Milan, edhe francezët do të mësojnë fatin e tyre në ndeshjen e fundit të grupeve.

Manchester City dhe Barça kanë fituar me përmbysje ndaj kundërshtarëve të tyre.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco