Zi në futbollin gjerman/ Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Zi në futbollin gjerman/ Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

22:43, 28/11/2023

Bundesliga njoftoi sonte në faqen e saj zyrtare se Agyemang Diawusie, ish-përfaqësues i të rinjve të Gjermanisë dhe anëtar i disa klubeve të këtij vendi, ka vdekur në moshën 26-vjeçare.

“Bundesliga mban zi për humbjen e Agyemang Diawusie”, “Futbolli gjerman mban zi për humbjen e sulmuesit të Regensburg”, janë mbishkrimet në faqen zyrtare të Bundesligës dhe rrethanat e vdekjes së Diawusie nuk janë bërë ende të ditura.


Diawusie ishte anëtar i skuadrës së ligës së tretë gjermane Jahn Regensburg, e cila deri në verën e kaluar drejtohej nga trajneri boshnjak Mersad Selimbegoviç.

Nga ky klub kanë kërkuar që të respektohet privatësia e familjes së të ndjerit për shkak të situatës së tmerrshme që ka ndodhur.

Dikur futbollisti me origjinë nga Gana konsiderohej si një talent i madh, madje RB Leipzig e solli në akademinë e tyre prestigjioze, por në fund u largua nga klubi me një transfertë prej 500 mijë eurosh dhe u transferua në Ingolstadt.

Ai la gjurmët në Wehen, për të cilin u paraqit 55 herë dhe shënoi 6 gola me 16 asistime, si dhe luajti për Nurnberg dhe Dynamo Dresden, si dhe për Ried në Austri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco