Ukrainë, të gjithë kundër Mudryk për shkak të lidhjes me modelen ruse

Ukrainë, të gjithë kundër Mudryk për shkak të lidhjes me modelen ruse

22:19, 28/11/2023

Një marrëdhënie që ka përçarë opinionin dhe nuk mund të ndodhte ndryshe.

Sulmuesi i Chelseat, Mykhailo Mudryk, është kritikuar për një video që e shfaq atë me një modele ruse.

Siç raporton Sport24.eu, lojtari i lindur në vitin 2001 po merr shumë ofendime nga bashkatdhetarët e tij për një lidhje të mundshme me modelen ruse Violetta Gracheva.

Sulmuesi i Chelsea-t, nuk shihet me sy të mirë në Ukrainë për refuzimin për t’iu përgjigjur thirrjes së ushtrisë ukrainase për luftë kundër Rusisë, dhe tani është viktimë e “fyerjeve” për njohjen e tij të fundit.

Së fundmi, lojtari i datëlindjes së 2001-shit ishte protagonist i kontaktit të diskutueshëm me Cristanten dhe mosdhënies së penalltisë në ndeshjen e luajtur në Bay Arena.

Falë atij barazimi, Italia siguroi kualifikimin për në Kampionatin Europian 2024.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco