Festa unike e tifozëve nga Shkupi, dhurojnë gjak për 28 Nëntor

Festa unike e tifozëve nga Shkupi, dhurojnë gjak për 28 Nëntor

21:58, 28/11/2023

 

Grupi i tifozëve “Shvercerat” nga Shkupi kanë festuar 28 Nëntorin në mënyrë unike.

Në stadium, por jo duke tifozuar. Duke dhënë gjak.

Të organizuar së bashku me Kryqin e Kuq, për disa orën sot me 28 nëntor, hapësira në të cilën tifozët mbështesin ekipin e tyre të zemrës, u shndërrua në një hapësirë bamirësie dhe kujtim për të gjithë të rënët për kombin shqiptar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco