Egnatia mposht Laçin dhe kryeson e vetme Superligën

Egnatia mposht Laçin dhe kryeson e vetme Superligën

15:41, 28/11/2023

Egnatia u rikthye te fitorja, teksa mposhti 0-2 Laçin në transfertë, në sfidën e vlefshme për javën e 14-të në Superiore.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa në të dytën rrogozhinasit u shfaqën më kërkues, duke shënuar dy herë.

Ndreca zhbllokoi sfidën në minutën e 47-të, ndërsa Isgandarli dyfishoi shifrat, duke vulosur shifrat në 2-0.

Me këtë fitore, Egnatia kryeson e vetme me 30 pikë, 2 më shumë se Partizani, ndërsa Laçi mban vendin e shtatë me 16 pikë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco