VIDEO/ Ronaldo bën gjestin e ‘Fair Play’, i thotë gjyqtarit të mos akordojë një penallti që nuk ishte

VIDEO/ Ronaldo bën gjestin e ‘Fair Play’, i thotë gjyqtarit të mos akordojë një penallti që nuk ishte

14:03, 28/11/2023

Në ndeshjen e Al Nassr ndaj Persepolis, në Ligën e Kampionëve në Azi, ka ndodhur një ngjarje e rrallë.

Pas një ndërhyrje ndaj Cristiano Ronaldos, gjyqtari i ndeshjes ishte pranë akordimit të penalltisë, por ka qenë vetë portugezi që e ka ndalur.

Sulmuesi i Al Nassr është parë duke i thënë arbitrit se nuk është penallti.

Ai ka lënë të kuptohet se nuk dëshiron një avantazh të pamerituar, duke respektuar “Fair Play”-n.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco