Përplasje me tifozët e Frankfurt, 50 policë të plagosur

Përplasje me tifozët e Frankfurt, 50 policë të plagosur

16:24, 26/11/2023

Ditën e shtunë, gjatë ndeshjes së Bundesliga mes Frankfurt dhe Stuttgart, pati një përplasje të dhunshme mes tifozëve dhe policisë.

Rreth 50 policë u plagosën sipas autoriteteve lokale. Zyrtarët e zbatimit të ligjit raportuan se fillimisht kishte pasur një përleshje në Frankfurt mes grupeve rivaleve të tifozëve përpara ndeshjesh dhe stjuardët u sulmuan më pas dhe u kërkuan ndihmë policisë.

 
Kur shërbimet e urgjencës ndërhynë, tifozët filluan të sulmojnë dhunshëm. Tifozët e Frankfurt kundërshtuan se kishin ushtruar dhunë të parët. Sipas tyre, policia ka përdorur sprajt me piper ndaj disa tifozëve. Por të lënduar kanë mbetur edhe disa kalimtarë, mes tyre edhe fëmijë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco