'Perla' e re argjentinase ka një çmim, të mëdhatë e Europës gati të hidhen në sulm

'Perla' e re argjentinase ka një çmim, të mëdhatë e Europës gati të hidhen në sulm

14:04, 26/11/2023

Perla e re argjentinase ka një çmim. Echeverri, një nga sensacionet e Botërorit U-17, është një nga sulmuesit kryesorë në Argjentinë dhe sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, ky talent ka një klauzolë largimi me River Plate prej 25 milionë euro plus 5 milionë në variabla.

Ekipet e mëdha si Reali i Madridit ndjekin nga afër dhe çmimi është shumë i përballueshëm për klube të tilla. Duket qartë se e ardhmja e Claudio Echeverri do të jetë në Evropë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco