Mesazhi rrëqethës i Barbarës në 87-vjetorin e Silvio Berlusconit: Ti realizove ëndrrat e pamundura!

Mesazhi rrëqethës i Barbarës në 87-vjetorin e Silvio Berlusconit: Ti realizove ëndrrat e pamundura!

10:02, 29/09/2023

Silvio Berlusconi do të mbushte sot 87 vjeç. Pak më shumë se tre muaj pas vdekjes së tij, mesazhi i vajzës Barbara, e lindur nga martesa mes ish-kryeministrit italian, presidentit historik të Milanit dhe gruas së tij të dytë, Veronica Lario, është emocionues.

“I dashur baba, sot do të ishte ditëlindja jote, – kujton me emocion Barbara Berlusconi në profilin e saj në Instagram. – Kur mbyll sytë, ende shoh buzëqeshjen tënde qetësuese dhe ndjej ngrohtësinë e dorës tënde në dorën time. Ti kishe një zemër të madhe dhe një shpirt fisnik.

Ndërsa shumë ju njohin për sukseset tuaja sipërmarrëse dhe karizmën politike, unë kam pasur privilegjin të shoh njeriun pas liderit: të dashur, të kujdesshëm dhe thellësisht njerëzor. Mungesa juaj ka lënë një zbrazëti të pakalueshme në zemrën time, por kujtimet dhe mësimet e tua janë fari im.

Me çdo gjest ti ke formësuar rritjen time, duke më mësuar vlerën e vendosmërisë dhe guximit. Ti ke besuar gjithmonë në lirinë si një e drejtë e patjetërsueshme e çdo individi dhe te respekti si shtyllë e çdo marrëdhënieje. Zemra ime mbushet me mirënjohje sa herë që mendoj për ty, për njeriun që ishe dhe për babanë e jashtëzakonshëm që pata fatin ta kisha.

Me kalimin e kohës edhe bota ndryshon, por ka gjëra që do të mbeten të pandryshueshme për mua: optimizmi juaj, etika juaj shembullore e punës, bujaria juaj dhe aftësia për të realizuar ëndrrat që konsiderohen të pamundura”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco