Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ E vërteta e Gërdecit sipas Mediut

Dinamo mposht Laçin me 10 lojtarë dhe merr fitoren e dytë në kampionat

Dinamo mposht Laçin me 10 lojtarë dhe merr fitoren e dytë në kampionat

17:04, 28/09/2023

Dinamo del me pikë të plota nga Laçi, 'Blutë' mposhtin kurbinasit edhe me 10 lojtarë

Dinamo fiton me rezultatin 0-1 në transfertë ndaj Laçit dhe merr fitoren e dytë në këto gjashtë javë të para të Abissnet Superiore. “Blutë” e trjnerit Luigi Di Biagio iu falën një goli të Baton Zabërgja në minutën e 12-të.

Sulmuesi 22-vjeçar i gjendur fare pranë portës së mbrojtur nga portieri Dajsinani nuk e pati të vështirë të realizonte duke i falur avantazhin të tijve. Në vijim, Laçi tentoi të reagoi dhe u hodh në sulm për të gjetur golin e barazimit. Në minutën e 31-të pas një kontakti në zonë, Manellari pretendon për penallti dhe në fakt arbitri Ferataj akordon 11-metërshin, por gjithçka u anulua pasi më herët sulmuesi Soboëale ishte në pozicion të parregullt.

Në fundin e pjesës së parë, Dennison për pak sa nuk shënon edhe golin e dytë për Dinamon, me brazilianin që u ndal nga reflekset e Dajsinanit. Në fraksionin e dytë, skuadra e drejtuar nga Skerdi Bejzade sulmoi me më shumë egërsi, por portieri i Dinamos, Rexhepi rezistoi.

Në të 64-tën, Behiratche u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë duke lënë të tijtë në disavantazh numerik, por sërish “Blutë” rezistuan dhe e mbajtën të praprekur portën deri në fund duke marrë një fitore shumë të rëndësishme pas dy humbjeve radhazi.

Pas kësaj ndeshje, Dinamo ngjitet në kuotën e gjashtë pikëve në vend të tetë, ndërsa Laçi mbetet me shtatë pikë në vend të shtatë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco