Laçi-Dinamo, formacionet zyrtare

Laçi-Dinamo, formacionet zyrtare

14:30, 28/09/2023

Laçi pret Dinamon në sfidën e javës së gjashtë të Superiores, me të dyja skuadrat që kërkojnë tre pikët.

Kurbinasit vijnë nga një humbje në Rrogozhinë përballë Egnatias dhe duan të rikthehen sërish te fitorja për t’u futur në zonën e “Final 4”.

Nga ana tjetër, “Nëndetësja” ka marrë vetëm tre pikë në pesë ndeshjet e para dhe kërkon me çdo kusht fitoren për të dalë nga kriza dhe për t’u larguar nga vendi i fundit.

Formacionet zyrtare

Laçi: Dajsninani, Kurti, Dajko, Zhunior, Qato, Kryeziu, Manellari, Melo, Ujka, Tresa, Sobouejll

Trajner: Skerdi Bejzade

Dinamo: Rexhepi, Marku, Behiratçe, Mesa, Prodani, Zabërgja, Allmuça, Denison, Tusha, Lorran

Trajner: Luixhi di Biaxho

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco