Tronditet Inter Miami, Messi dhe Jordi Alba dëmtohen pak ditë para finales së madhe

Tronditet Inter Miami, Messi dhe Jordi Alba dëmtohen pak ditë para finales së madhe

14:30, 21/09/2023

Inter Miami mposhti mbrëmë Toronton me rezultat të thellë 4-0.

Por fitorja nuk është shijuar aq shumë për shkak të dëmtimeve që kanë pësuar dy lojtarët kryesorë të skuadrës, Messi e Jordi Alba.

Fillimisht në minutën e 35-të Jordi Alba braktisi fushën për shkak të një lëndimi, ndërsa dy minuta më vonë edhe Messi kërkoi zëvendësimin.

Javën e ardhshme Inter Miami ka shansin të fitojë trofeun e parë në histori në finalen e US Open ndaj Houston.

Tata Martino ka thënë se dyshohet se dy lojtarët kanë lëndime muskulare dhe se janë në pritje të skanimeve mjekësore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco