VIDEO/ Skandaloze në Champions, në stadiumin e Manchester Cityt brohoritet nga ‘Kosova është Serbi’

VIDEO/ Skandaloze në Champions, në stadiumin e Manchester Cityt brohoritet nga ‘Kosova është Serbi’

09:37, 20/09/2023

Manchester City, e ka nisur me fitore bindëse mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve.

Të martën mbrëma në “Etihad”, City fitoi 3-1 ndaj Crvena Zvezdës së Beogradit.

Gjiganti anglez shpërtheu në pjesën e dytë për fitoren bindëse. Skuadra mysafire kaloi në epërsi në minutën e 45-të me golin e Osman Bukarit.

Por menjëherë në minutën e 47-të Julian Alvarez barazoi rezultatin në 1-1.

Pas një ore lojë, Alvarez shënoi golin e dytë. Ndërkohë për 3-1 shënoi Rodri.

Tifozët e Zvezdës “Dilije” brohoritën edhe në këtë ndeshje “Kosova është Serbi”.

Rreth 2 mijë tifozë serbë ishin të pranishëm në këtë duel.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco