Shqipëria fiton medalje në Botërorin e Mundjes, Abkarov valvit flamurin kuqezi në Serbi

Shqipëria fiton medalje në Botërorin e Mundjes, Abkarov valvit flamurin kuqezi në Serbi

09:32, 19/09/2023

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov.

Abkarov fitoi një tjetër medalje, këtë herë e ka bërë në Botërorin e Mundjes në Serbi, për peshën 57 kilogram.

Mundësi me origjinë çeçene mundi rusin Zavur Uguev, në përballjen që rezultoi shumë e luftuar dhe ia doli të fitonte medaljen e bronzit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco