Zyrtare: Ballkani prezanton ish-portierin 'kuqezi'

Zyrtare: Ballkani prezanton ish-portierin 'kuqezi'

21:16, 09/06/2023

Skuadra e Ballkanit ka zyrtarizuar përforcimin e parë. Kampionët e Kosovës e kanë nisur merkaton në hyrje me një portier.

Me anë të një komunikate zyrtare, klubi nga Theranda ka njoftuar firmën me Andrea Hoxhën, 23-vjeçarin e lindur në Itali.

Hoxha vjen nga skuadra gjermane e Phonix Lubeck. Ndërkohë ka provuar edhe disa aventura në Zvicër.

Portieri debutoi me Shqipërinë U21 gjatë verës së vitit 2019. Fanellën e kuqezinjve e ka veshur 4 herë.

“Mirë se vjen ANDREA HOXHA

Të dashur tifozë

Futboll Klub Ballkani ka kënaqësinë të njoftojë se portieri Andrea Hoxha është zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë. Klubi ynë ka arritur ditën e sotme një marrëveshje 2 vjeçare me portierin, i cili vjen te Ballkani nga Phoenix Lubeck, ekip i cili garon në Regional Liga – Gjermani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco