PSG po humbet me shpejtësi popullaritetin pas largimit të Messit, miliona njerëz i bëjnë 'dalje' në rrjetet sociale

PSG po humbet me shpejtësi popullaritetin pas largimit të Messit, miliona njerëz i bëjnë 'dalje' në rrjetet sociale

10:29, 07/06/2023

Gjiganti francez PSG po humbet me shpejtësi popullaritetin pasi Messi njoftoi se po largohet nga klubi dhe tashmë miliona njerëz kanë vendosur t’i bëjnë unfollow nga rrjetet sociale.

Klubi parizian është quajtur në mënyrë nënçmuese një "klub plastik" nga shumë njerëz pasi miliarda të Katarit hynë në klub dhe vitet e fundit ata kanë fituar popullaritet duke sjellë lojtarë si David Beckham, Zlatan Ibrahimovic, Neymar dhe Kylian Mbappe...

Shembulli i fundit i kësaj ishte ardhja e Lionel Messit në “Parc des Princes”, i cili “tërhoqi” një ushtri të madhe fansash me vete, kështu që këtë sezon PSG-ja shkoi në 70.4 milionë njerëz në Instagram.

Megjithatë, pas njoftimit zyrtar se Messi nuk do ta veshë më fanellën e PSG-së, miliona njerëz i bënë unfollow klubit parisien.

Kështu, numri i ndjekësve të PSG-së në Instagram po bëhet gjithnjë e më i vogël dhe aktualisht e ndjekin 68.1 milionë njerëz. Kjo do të thotë se në një periudhë shumë të shkurtër PSG humbi 2.3 milionë ndjekës dhe numri çdo ditë bëhet edhe më i vogël.

Do të jetë interesante të shihet se sa ndjekës të rinj do të fitojë klubi i ri i Messit sapo të shpallet zyrtarisht transferimi i tij.

Messi është më afër rikthimit te Barcelona, ​​e cila ndiqet nga 121 milionë njerëz në Instagram dhe sigurisht që do të shumëfishonte numrin e ndjekësve të dy skuadrave të mbetura që përmenden si destinacioni i tij i radhës - Saudi Al-Ittihad (1.5 milionë aktualisht) dhe Inter Miami amerikan (1 milion) ).

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco