VIDEO/ Pothuajse nga qendra e fushës, Hulk realizoi një gol spektakolar në Brazil

VIDEO/ Pothuajse nga qendra e fushës, Hulk realizoi një gol spektakolar në Brazil

09:38, 04/06/2023

Sulmuesi disi i harruar brazilian Hulk shënoi mbrëmë një gol që na kujtoi se sa goditje shkatërruese ka dhe goli u përhap me shpejtësi në rrjetet sociale.

Veterani brazilian, i cili na kënaqi me golat e tij të bukur nga distanca falë goditjes së tij shkatërruese, aktualisht është duke luajtur për Atletico Mineiro dhe mbrëmë shënoi një gol fantastik kundër Cruzeiro.

Me rezultatin 0-0, Hulk shënoi një goditje dënimi fantastike në minutën e 27-të. Asgjë nuk do të diskutohej, nëse ai nuk do ta kishte shënuar golin pothuajse nga qendra e fushës.

Lojtarët kundërshtarë nuk ngritën as një mur dhe ndoshta u penduan. Megjithatë, muri nuk ishte as i domosdoshëm “në fillim”, sepse vështirë se dikush guxon të gjuajë nga kjo distancë. Por jo Hulk.

36-vjeçari, i cili nuk ka luajtur shumë në Evropë dhe i kaloi vitet më të mira të karrierës së tij në Kinë, tashmë ka pesë gola dhe dy asistime pas nëntë ndeshjeve në Serinë A të Brazilit këtë sezon.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco