Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Vuçiç-Rama, njëzëri: KFOR në Veri

Ish-trajneri i Belgjikës: Lukaku? Te Chelsea iu kërkuan gjëra që nuk mund t'i bëjë

Ish-trajneri i Belgjikës: Lukaku? Te Chelsea iu kërkuan gjëra që nuk mund t'i bëjë

20:09, 01/06/2023

Duke folur për TalkSport, ish-trajneri i Belgjikës Roberto Martinez komentoi performancën e Romelu Lukakut dhe rikthimin e mundshëm të Big Rom te Chelsea, i cili në çdo rast ëndërron të qëndrojë në Inter: “Çdo lojtar ka një cilësi themelore, ajo e Romelu-s ka të bëjë me shënimin.

Por problemi është se në Londër atij gjithmonë i është kërkuar të bëjë gjëra që nuk mund t'i bëjë. Nëse filloni t'i kërkoni një lojtari të bëjë gjëra që nuk janë cilësia e tij kryesore, ai nuk do të përshtatet në ekip. Shikoni Lukakun statistikat, ai është në elitë për sa i përket numrit të golave ​​të shënuar, por ju duhet të luani për të dhe për cilësitë e tij."

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco