Ronaldo zbulon të ardhmen e tij

Ronaldo zbulon të ardhmen e tij

18:59, 01/06/2023

Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë, ku ndër temat e ndryshme të trajtuara, foli për Ligën Saudite dhe la garanci për të ardhmen e tij.

Portugezi e konsideroi prezantimin një nga momentet më emocionale të karrierës së tij dhe u ankua për mungesën e titujve në sezonin e tij të parë me Al Nassr.

“ Të jem i sinqertë, shpresoja të fitoja ndonjë titull, por jo gjithmonë duhet të jetë ashtu siç mendojmë ne apo si duam. Ndonjëherë duhet durim, qëndrueshmëri dhe këmbëngulje për të arritur gjërat më të mira. Në gjashtë muajt e fundit skuadra është përmirësuar shumë, si liga dhe të gjitha ekipet e tjera. Duhet kohë, por nëse besoni se është e mundur dhe ky është qëllimi, gjithçka është e mundur. Jam shumë i sigurt dhe pozitiv që vitin e ardhshëm gjërat do të ndryshojnë për mirë. Le të besojmë dhe të punojmë për të ”, ka sqaruar Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo përforcoi edhe një herë cilësinë e Ligës Saudite dhe la garanci për të ardhmen, pavarësisht zërave që e lidhin lojtarin me një rikthim në Evropë .

“ Liga është shumë e mirë, por ka disa mundësi për t'u rritur. Liga është konkurruese, ka shumë ekipe të mira dhe shumë lojtarë të mirë arabë. Duhet të përmirësohen infrastrukturat, arbitrat, VAR-i. Këto janë gjëra që duhet të përmirësohen. Jam i lumtur që jam këtu, dua të qëndroj këtu dhe do të qëndroj me Al Nassr. Nëse vazhdojnë të zhvillohen kështu, në pesë vitet e ardhshme Liga Saudite mund të jetë e pesta më e mira në botë ”, theksoi portugezi.

Etika e punës dhe përshtatja me një kontinent të ri ishin gjithashtu tema që u diskutuan gjatë intervistës.

“ Kolegët e mi tashmë e dinë kush jam, disiplinën time dhe etikën e punës. Nuk është rastësi të luajmë në një nivel të lartë për 20 vjet. Gjenetika është e rëndësishme, por nuk është faktori i vetëm. Duhet të jesh i përqendruar, i koncentruar dhe profesionist ”, ka sqaruar Cristiano Ronaldo.

« Në Evropë ne stërviteshim në mëngjes, këtu stërvitemi pasdite ose në mbrëmje. Me Ramazanin stërvitemi në orën 22:00, është ndryshe. Më pëlqen të përjetoj përvoja të reja dhe të mësoj nga kulturat e reja ”, përfundoi sulmuesi i Al Nassr.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco