I solli titullin Napolit pas 33 vitesh, Spaleti shpallet trajneri më i mirë në Serinë A

I solli titullin Napolit pas 33 vitesh, Spaleti shpallet trajneri më i mirë në Serinë A

17:56, 01/06/2023

Luciano Spalleti është shpallur trajneri më i mirë për sezonin 2022/23 në Serinë A. Ai arriti ti sjell titullin kampion Napoli pas 33 vitesh.

Në 37 paraqitje të “axurrëve” nën drejtimin e tij në Serie A, kanë arritur të triumfojnë në 27 takime, kanë barazuar 6 herë dhe kanë pësuar 4 humbje.

Gjithashtu, Spalleti e dërgoi Napolin për herë të parë në histori të klubit në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco