Futbollisti kroat pranë transferimit të ëndrrave, largohet nga Chelsea dhe kalon te City

Futbollisti kroat pranë transferimit të ëndrrave, largohet nga Chelsea dhe kalon te City

17:21, 01/06/2023

Futbollisti i kombëtares kroate të futbollit, Mateo Kovacic, së shpejti do të bëjë transferimin e ëndrrave të tij, raporton eksperti më i besueshëm i transferimeve Fabrizio Romano.

Kovacic, i cili mbushi 29 vjeç më pak se një muaj më parë, ra dakord për të gjitha kushtet e kontratës me Manchester Cityn dhe do të largohet nga Chelsea pas pesë vitesh.

Image

Kovacic mbërriti te Chelsea nga Reali në vitin 2018 dhe bëri gjithsej 221 paraqitje, duke fituar Ligën e Kampionëve dhe Europa League me Blutë.

Siç raporton Romano, tashmë mbetet që klubet të bien dakord për shumën e dëmshpërblimit.

Sipas Transfermarkt, çmimi i Kovacic në merkaton e futbollit është 45 milionë euro dhe duke qenë se ai po hyn në vitin e fundit të kontratës me Chelsean, pritet që Qytetarët të paguajnë pikërisht atë shumë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco