Askush nuk di për të, shpikja që ka ndryshuar futbollin elitar

Askush nuk di për të, shpikja që ka ndryshuar futbollin elitar

10:33, 01/06/2023

Risia, në pamje, është e thjeshtë: një foltore e vogël mbi të cilën mbështetet një tabletë është vendosur përpara të gjitha stolave ​​LaLiga Santander dhe LaLiga SmartBank. 

Por pas kësaj infrastrukture të vogël qëndron hapi i madh teknologjik që ka bërë futbolli spanjoll këtë sezon, i ashtuquajturi Sistemi i Rishikimit të Videove . 

Një sistem që për herë të parë u mundëson stafeve stërvitore të gëzojnë një mundësi që deri më tani ishte në dispozicion vetëm për drejtorin e çdo ndeshjeje: të rishikojnë çdo moment loje pasi të ndodhë, me shumë detaje dhe nga këndvështrime të ndryshme.

LaLiga Santander është e para nga ligat kryesore evropiane që e bën këtë teknologji të disponueshme për të gjitha klubet e saj. 

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco