Valëvitet përsëri flamuri argjentinas në një finale të UEFA-s, Dybala shënon 12 vjet pas Messit

Valëvitet përsëri flamuri argjentinas në një finale të UEFA-s, Dybala shënon 12 vjet pas Messit

22:06, 31/05/2023

Që nga viti 2011, një argjentinas nuk kishte shënuar në një finale të UEFA-s: goli i Paulo Dybala vjen 12 vjet pas atij të Lionel Messit në Champions League, kur ai ndihmoi Barcelonën të fitonte kundër Manchester United. 

Në lidhje me Europa League, Dybala gjen golin 24 vite pas atij të Hernan Crespos në Parma-Marseille.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco