Jo vetëm Ancelotti, Ronaldo propozon edhe një tjetër legjendë për Brazilin

Jo vetëm Ancelotti, Ronaldo propozon edhe një tjetër legjendë për Brazilin

12:43, 29/03/2023

Carlo Ancelotti duket shumë pranë pankinës së kombëtares së Brazilit. Tekniku italian i impenjuar aktualisht me Real Madrid, pritet që në fundin e sezonit aktual të nisë një eksperiencë e cila do të ishte unike në karrierën e tij pasi kurrë më parë nuk ka drejtuar një kombëtare.

Emri i Ancelottit i është propozuar presidentit të Federatës Braziliane të Futbollit, Ednaldo Rodrigues nga Ronaldo “Fenomeni”. Ish-sulmuesi i famshëm ka mjaft ndikim në Federatë dhe së fundmi pritet që të bëjë një tjetër propozim për Rodrigues. Duke qenë se Juninho është në fundin e mandatit të tij si drejtor teknik, Ronaldo preferon të shikojë në këtë rol Ricardo Kaka.

Fenomeni beson se marrëdhënia e ngushtë e Ancelottit me ish-nxënësin e tij te Milan, aty ku fituan shumë së bashku, do të bënte që Selecao të kishte shumë përfitime. Në letër, Ancelotti-Kaka duken dyshja e ëndrrave për pesë herë Kampionët e Botës, megjithatë ende nuk ka asgjë konkrete ku sigurisht objektivi i parë për Federatën amerikano-latine është firma me trajnerin italian.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco