EURO 2024/ Skocia trondit Spanjën, Kovaçiç mposht i vetëm Turqinë

EURO 2024/ Skocia trondit Spanjën, Kovaçiç mposht i vetëm Turqinë

22:48, 28/03/2023

Sapo kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sotme të vlefshme për eliminatoret e kampionatit europian 2024, të cilat kanë dhuruar rezultate surprizë.

Spanja ka zhgënjyer me paraqitjen e saj në këtë përballje, ku u mposht me rezultatin 2-0 në Skoci. McTominay është heroi I vendasve me 2 gola të shënuar. Zvicra fiton 3-0 përballë Izraelit, ndërsa Kroacia triumfon 2-0 në transfertën përballë Turqisë.

Uellsi mund minimalisht 1-0 Letoninë, ndërsa Rumania fiton 2-1 ndaj Bjellorusisë. Më herët Gjeorgjia barazoi 1-1 me Norvegjinë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco