Messi përjetësohet në muzeun e COMNEBOL, fiton edhe betejën e statujave me CR7

Messi përjetësohet në muzeun e COMNEBOL, fiton edhe betejën e statujave me CR7

21:19, 28/03/2023

Statuja e Messit është përjetësuar në muzeun e COMNEBOL në Paraguaj në krah të Pele dhe Diego Armando Maradonas.

Gjatë përurimit të bustit në qëndrën e institucionit drejtues kryesor të futbollit të Amerikës së Jugut, është pak më e madhe se gjatësia e fituesit të Kupës së Botës në muajin dhjetor në Katar me fanellën e Argjentinës.

Image

Gjatë ceremonisë, Lionel Messi u shfaq shumë i emocionuar, ndërsa fansat në rrjetet sociale me humor u shprehën se Messi fiton edhe betejën e statujave me Cristiano Ronaldon, i përjetësuar në Madeira nga një statujë që ka krijuar jo pak polemika në të shkuarën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco