Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Çfarë po ndodh në Kosovë?

Eliminatoret ‘EURO 2024’/ Spikat Francë-Holandë, në fushë edhe rivalët e Shqipërisë

Eliminatoret ‘EURO 2024’/ Spikat Francë-Holandë, në fushë edhe rivalët e Shqipërisë

10:54, 24/03/2023

Europiani “Gjermani 2024” luan ditën e dytë të fushatës kualifikuese ku në fushë do të zbresin sërish emra të mëdhenj.

Në orën 18:00 do të luhet sfida Bullgari-Mali i Zi, e vlefshme për Grupin G dhe po në këtë grup në orën 20:45 luhet Serbi-Lituani.

Në orën 20:45 në fushë do të zbresin dy emra të mëdhenj të futbollit Botëror.

Franca do të presë në Paris Holandën, në sfidën e vlefshme për Grupin B.

Po në këtë grup do të luhet dhe dueli tjetër, Gjibraltar-Greqi.

Në fushë zbresin dhe rivalët e Shqipërisë në Grupin E.

Republika Çeke do të presë në shtëpi Poloninë me dy rivalët kryesorë të kuqezinjve që e nisin fushatën me një ndeshje direkte mes tyre.

Ndërsa gjithashtu do të luhet dhe sfida mes Moldavisë dhe Ishujve Faroe po në orën 20:45.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco