Gjykata e Prishtinës cakton masën, Agim Ademi në arrest shtëpie për 30 ditë

Gjykata e Prishtinës cakton masën, Agim Ademi në arrest shtëpie për 30 ditë

14:18, 23/03/2023

Gjykata Themelore e Prishtinës ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për një muaj ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

Të mërkurën, atij iu caktua masa e ndalimit për 48 orë. Ai dyshohet për keqpërdorim të buxhetit në FFK.

Por, Ademi natën e kaloi në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco