Infektohen me virus 5 lojtarë te Holanda, largohen nga grumbullimi një ditë para ndeshjes me Francën

Infektohen me virus 5 lojtarë te Holanda, largohen nga grumbullimi një ditë para ndeshjes me Francën

12:47, 23/03/2023

E rëndë për Holandën, pesë lojtarë dhe largohen nga grumbullimi

Pesë lojtarë të kombëtares së Holandës kanë lënë grumbullimin dhe janë kthyer në shtëpi vetëm një ditë para ndeshjes së parë eliminatore të EURO 2024 kundër Francës.

Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman dhe Bart Verbruggen janë infektuar me një virus që nuk dihet se çfarë është saktësisht, por është e qartë se nuk bëhet fjalë për Covid.

Trajneri i “tulipanëve”, Ronald Koeman, ka thirrur menjëherë tre zëvendësues: Ryan Gravenberch (Bayern Munich), Kjell Scherpen (Vitesse) dhe Stefan de Vrij (Internazionale).

Gravenberch dhe Scherpen ishin në një kamp stërvitor në Spanjë me grupin e të rinjve të Holandës, De Vrij do të jetë lojtari i 23-të në përzgjedhje.

Pas ndeshjes kundër Francës do të rishikohet përsëri lista.

Në fillim të kësaj jave, Frenkie de Jong dhe Steven Bergwijn u larguan për shkak të lëndimeve. Veerman u thirr më pas si zëvendësues së bashku me Donyell Malen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco