Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

Zyrtare/ Nuk vonon shumë, Sevilla gjen zëvendësuesin e Sampaolit

Zyrtare/ Nuk vonon shumë, Sevilla gjen zëvendësuesin e Sampaolit

20:27, 21/03/2023

Sevilla do të drejtohet nga José Luis Mendilibar për pjesën e mbetur të sezonit. Këtë sapo e ka bërë të ditur klubi andaluzian në një deklaratë zyrtare.

Përvoja e fundit e trajnerit bask ishte te Alavés vitin e kaluar. Dhe në karrierën e tij, në më shumë se 15 vjet në, spikat puna e tij e madhe tek Eibari.

 

Pavarësisht ofertave të tjera në treg, Sevilla ka vendosur për Mendilibarin, i cili pason në këtë detyrë argjentinasin Jorge Sampaoli. Mënyra e tij e të kuptuarit të futbollit pëlqehet te bardhekuqtë.

Epoka e Sampaolit ka lënë shumë lojtarë të zemëruar, që tani do të drejtohen nga një trajner me një metodë të qartë, pa qenë nevoja për t’i aktivizuar jashtë pozicioneve të tyre.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco