Klubi spanjoll shkarkon nga detyra trajnerin argjentinas

Klubi spanjoll shkarkon nga detyra trajnerin argjentinas

11:14, 21/03/2023

Duket se Sevilla nuk po arrin të dalë dot nga kriza e rezultateve në La Liga, duke rrezikuar seriozisht rënien nga kategoria.

Pas Julien Lopetegit, kësaj radhe klubi spanjoll ka shkarkuar nga detyra e trajnerit edhe Horge Sampaolin.

Argjentinasi nuk ka arritur të bindë në rezultate, edhe pse ka arritur ta kualifikojë skuadrën deri në fazën çerekfinale të Ligës së Europës.

Vendin e tij pritet ta marrë Hoze Luis Mendilibar, i cili do të zyrtarizohet në orët në vijim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco