Inter: Simone Inzaghi nuk dëshiron të nënvlerësojë Juventusin

Inter: Simone Inzaghi nuk dëshiron të nënvlerësojë Juventusin

15:24, 19/03/2023

Në prag të derbit të Italisë mes Interit dhe Juventusit, trajneri i zikaltërve, Simone Inzaghi ka dashur të bëjë analizën e tij para këtij takimi legjendar mes dy skuadrave “big” të futbollit italian, të cilët janë kualifikuar edhe në çerekfinalet e dy kompeticionet evropianëve (Inter Champions dhe Juventus Europa League). Një ndeshje me një rëndësi me mjaft simbolikë: “Ne e dimë se çfarë përfaqëson kjo ndeshje për ne, klubin dhe tifozët. Dy dyja skuadrat që po bëjnë mirë dhe kanë ecur në Europë do të përballen me njëra-tjetrën. Pres një garë të vërtetë me agresivitet dhe intensitet, si të gjithë derbet italianë ”, tha trajneri i Interit.

 

Torinezët dhe milanezët do të përballen tre herë në javët e ardhshme. Krahas ndeshjes në kampioant të dielën në mbrëmje, dy klubet italiane do të sfidojnë njëri-tjetrin në gjysmëfinalen e Kupës. Dhe nëse bardheiznjtë hasin në vështirësi, Inzaghi nuk dëshiron të harrojë formën aktuale të Zonjës së Vjetër:“Ne e shohim Juventusin si një ekip të rëndësishëm, i respektojmë dhe i sfiduam sezonin e kaluar. Do të kemi edhe dy ndeshje të tjera në Kupën e Italisë kundër tyre dhe e dimë se sa e rëndësishme është mendja në disa ndeshje. Do të shohim se çfarë do të ndodhë në drejtim të drejtësisë, vetëm shpresojmë që gjithçka të përcaktohet sa më shpejt sepse ka nevojë për qartësi. Nuk do të them më sepse do të gjykojnë organet kompetente” , ka përfunduar më pas Inzaghi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco