Superiore/ Nuk ka fitues, Egnatia dhe Teuta ndahen në ‘paqe’

Superiore/ Nuk ka fitues, Egnatia dhe Teuta ndahen në ‘paqe’

15:08, 19/03/2023

Nuk kishte fitues në sfidën tjetër të javës së 26 të Superiore, mes Egnatias dhe Teutës, ndeshje e cila u mbyll në barazim 1-1.

Në “Arena Egnatia” ishin vendasit që morën avantazhin të parët, me anë të mesfushorit Kasa në minutën e 26’.

Megjithatë durrsakët ia dolën të rikthejnë baraspeshën vetëm 12 minuta më vonë me sulmuesin shkodran Ildi Gruda, teksa rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund të takimit.

Me këtë barazim, Egnatia merr e vetme vendin e tretë, me 38 pikë, ndërsa Teuta mbetet në vendi ne 7, me 34 pikë të grumbulluara.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco