Vllaznia në krizë, Laçi i jep leksion dhe i largohet fundit

Vllaznia në krizë, Laçi i jep leksion dhe i largohet fundit

14:57, 19/03/2023

Laçi triumfoi me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Vllaznisë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Kategorinë Superiore. Golat u realizuan nga Guindo në minutat 31 dhe 41 të ndeshjes.

Me këtë fitore, skuadra kurbinase ka arritur të largohet nga zona e mbijetesës dhe Vllaznia duket se është në një periudhë krize.

Tashmë shpresat për titullin kampion veniten edhe më shumë tek Vllaznia me 37 pikë në klasifikim dhe vendin e katërt, e parapritë edhe nga Erzeni ndërsa Laçi shkon në kuotën 33 pikëve dhe shkëputet me 5 pikë nga Bylisi i zonës së ftohtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco