Haaland nuk ka të ndalur, shënon dy gola në gjysmëfinalen e FA Cup

Haaland nuk ka të ndalur, shënon dy gola në gjysmëfinalen e FA Cup

19:44, 18/03/2023

Erling Haaland i jep epërsinë Manchester City-t në sfidën me Burnely-n, në gjysmëfinale të FA Cup.

Sulmuesi norvegjez gjeti hapësirën e nevojshme mes dy qendërmbrojtësve kundërshtarë për të shfrytëzuar një pasim perfekt të Alvarez, 1-0.

Vetëm pak çaste më vonë, 22-vjeçari tundi për herë të dytë rrjetën, në këtë rast falë bashkëpunimit me Foden, 2-0.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco